لیستر جگوار سریع ترین شاسی بلند دنیا  

توسط

سریع ترین شاسی بلند دنیا لیستر لایتنینگ جگوار  F-Paceخواهد بود

کمپانی خودروساز بریتانیایی ، لیستر قصد دارد با طراحی و تولید سریع ترین شاسی بلند دنیا یعنی لیستر لایتنینگ جگوار  F-Pace رقیبی برای خودروی لامبورگینی اوروس ایجاد کند . چرا که این کمپانی بعد از اینکه از کوپه لوکس تاندار خود رونمایی کرد تمام تمرکز خود را بر روی محصول جدیدش که در کلاس ، کراس اور قرار دارد گذاشته است . این کمپانی قصد دارد از یک نسخه ی قدرتمند شاسی بلند با نام لیستر لایتنینگ جگوار  F-Pace رونمایی کند که دارای عملکرد بالایی می باشد .

البته کمپانی لیستر در کنار تولید چنین خودروی شاسی بلندی که گفته شده است یکی از پر سرعت ترین شاسی بلند ها می باشد همچنان سعی در توسعه و ارتقای خودرویی که پیش از این از آن رونمایی کرده بود یعنی کوپه لوکس تاندار تلاش کند . طراحی خودروی کوپه لوکس تاندار براساس طراحی خودروی جگوار اف تایپ می باشد و از قابلیت های آن می توان به پیشرانه ی ۵٫۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر به همراه ۶۶۶ اسب بخار قدرت و همچنین سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت اشاره کرد . اما مدل استاندارد این شاسی بلند یعنی خودروی جگوار F-Pace SVR دارای پیشرانه ی ۵٫۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژر می باشد که دارای ۵۵۰ اسب بخار قدرت است ، مدت زمانی که این مدل نیاز دارد تا سرعت صفر کیلومتر بر ساعت را تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت طی کند تنها ۴٫۱ ثانیه می باشد و همچنین بیشینه ی سرعتی آن به ۲۸۳ کیلومتر محدود می شود.

همانطور که اشاره کردیم کمپانی لیستر ادعا کرده است که طراحی و ساخت خودروی لیستر لایتنینگ جگوار  F-Pace به گونه ای خواهد بود که می تواند با خودروی لامبورگینی اوروس رقابت کند ، درصورتی که این خودروی شاسی بلند توانایی رقابت با لامبورگینی را داشته باشد باید توانایی های آن در حد خودروی لامبورگینی اوروس باشد ، یکی از توانایی های لامبورگینی اوروس داشتن ۶۴۱ اسب بخار قدرت می باشد از این رو خودروی لیستر لایتنینگ جگوار  F-Pace باید دارای ۶۷۰ اسب بخار قدرت باشد تا بتواند از خودروی لامبورگینی اوروس عبور کند .

کمپانی لیستر اعلام کرده است که خودروی شاسی بلند لیستر لایتنینگ جگوار  F-Pace دارای ۶۷۰ اسب بخار می باشد و قرار است تنها ۲۵۰ عدد از این خودروی شاسی بلند تولید گردد . همچنین این کمپانی اشاره کرده است که پس از رونمایی از لیستر لایتنینگ جگوار  F-Pace قصد دارد به طراحی و تولید یک خودروی سوپر اسپرت بپردازد که نام استورم می باشد .

منبع

ممکن است بپسندید

2 نظر
  1. واقعا عالیه ممنون از وب سایت بسیار خوبتون واعا سواری شاسی یه چیز دیگه ست

  2. انصافا ماشینه ها

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.