نحوه تشخیص نوع کپی خور شدن Xbox

توسط

معرفی و نحوه تشخیص نوعهای مختلف کپی خور شدن ایکس باکس

همانطور که میدانید ،  برای کپی خور کردن ایکس باکس سه روش وجود دارد ، که بنا به تاریخ تولید دستگاه از روش خاص آن استفاده می شود .

قیمت دستگاهها نیز بنا به روش های کپی خور شدن ، متفاوت می باشد . در زیر هر سه روش کپی به همراه عکس توضیح داده شده ، و روش شناسایی آنها نیز توضیح داده می شود .

تبعا روشی که با حداقل تغییر و دستکاری انجام شود ، قیمت بالاتری دارد . روشهای زیر از ارزان به گران قید شده است ، یعنی گران ترین دستگاه ، دستگاهی است که با روش نرم افزاری ( در بازار به LT3 مشهور می باشد ) کپی خور شده است و ارزان ترین روش نیز ، دستگاهیی است که به روش JTag کپی خور شده است .

ابتدا  روش کپی خور کردن دستگاهها توضیح داده می شود :
روش اول : کپی خور کردن دستگاه به روش نرم افزاری می باشد ، که به روش LT3 بیشتر شناخته شده است .

در این روش برای کپی خور کردن ایکس باکس یک سوراخ کوچک روی ای سی برد درایو دستگاه ایجاد میکنند .
مانند شکل زیر

روش دوم  : استفاده از برد LTU

در روش ال تی یو برد درایو ایکس باکس به طور کل عوض میشه و برد زیر جایگزین میشه… البته ابتدا دستگاه جی تگ میشه برای گرفتم دی وی دی کی از برد ایکس باکس

روش سوم : روش JTAG استفاده از برد CoolRunner

در این روش برد اصلی درایو عوض شده و با بردی که قابل کپی شدن می باشد ، جایگزین می شود و یک قطعه به نام  Cool Runner (کول رانر) به دستگاه اضافه می شود مانند شکل زیر

نحوه تشخیص نوع کپی خور شدن دستگاه ایکس باکس

نحوی شناسایی دستگاه ایکس باکس LT3 :

دستگاه به صورت عادی کار میکند ،  یعنی تصویر کنسول سریع بالامی آید و با دکمه Eject ( باز و بسته کردن در درایو ) ، دستگاه هم روشن می شود .

دستگاهها ی LT3 معمولا تاریخ ساخت آنها ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ ماه ۸ میلادی می باشد .
نحوی شناسایی دستگاه ایکس باکس LTU :

در این مدل از کپی هم تصویر ایکس باکس سریع بالامی آید و تفاوت اصلی آن ، نسبت به روش LT3 در این می باشد که زمانیکه  دکمه Eject دستگاه  رو بزنید ، دستگاه روشن نمی شود و فقط  صدای بوق به گوش می رسد .

نحوی شناسایی دستگاه ایکس باکس JTAG :

در این روش تصویر دستگاه دیرتر از ۲ روش قبلی بالا میاد و زمانی که با استفاده از دکمه Eject سعی در روشن کردن دستگاه می نمایید ، یا تصویر نمیاد یا یک صفحه آبی رنگ نشان داده می شود ، و زمانیکه در حالت عمودی از بالا به داخل دستگاه نگاه کنید ،  نور سبز و قرمز در داخل کنسول می بینید ،  که مربوط به برد Cool Runner نصب شده ، بر روی دستگاه می باشد .

عیب اصلی این روش ، تاخیر بالا آمدن تصویر در دستگاه می باشد که بنا به نوع مادربرد دستگاه ، یکی از دو حالت زیر را مشاهده خواهید کرد :
دستگاه هایی که برد آنها Corona (کورونا) می باشد ، تصویر بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه بالا می آید .
دستگاه های که برد آنهاTrinity (ترینیتی) می باشد ، تصویر بین ۱۵ تا ۲۵ ثانیه بالا می آید .

برای شناسایی نوع مادربرد دستگاه خود ، پشت کنسول را ملاحظه کنید و با توجه به عکس زیر می توانید نوع برد را شناسایی کنید :

برای شناخت برد انواع ایکس باکس ، با توجه به تصویر زیر می توانید، سال ساخت و نوع مادربرد را شناسایی نمایید .

همانطور که در تصویر زیر نیز مشخص می باشد ، برد Trinity و Corona تنها در مزان ولتاژ با هم متفاوت هستند و برد Corona دارای ۴ نسخه مختلف در فواصل زمانی متفاوت می باشد ، که تنها راه شناسایی بین آنها ، باز نمودن دستگاه است .

ممکن است بپسندید