سامسونگ کشتی بدون کاپیتان

توسط

مدیرعامل سامسونگ این شرکت را کشتی بدون کاپیتان می داند

Yoon Boo-Keun رئیس بخش تجارت الکترونیک سامسونگ به تازگی درباره نگرانی های خود اظهارنظرهایی کرد.

همانطور که می‌دانید اخیرا Jay Y. Lee یکی از رهبران کمپانی کره ای به دلیل رشوه مالی به ۵ سال حبس محکوم شد.

در این میان Yoon با چنین مناسبتی در گفتگو با Süddeutsche Zeitung طی نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ به این موارد اشاره کرد.

او گفته است: ” همانطور که می دانید در یک کشتی بدون کاپیتان نمی توان حضور داشت زیرا خطرهایی در پی دارد. ما نیز در چنین وضعیتی هستیم.”

Yoon در ایفا ۲۰۱۷ از محصولات جدید سامسونگ چون ماشین لباسشویی، پوشیدنی های جدید و دیگر دستگاه های دیجیتالی نیز معرفی کرده  و حضوری پررنگ داشت.

سامسونگ در حال حاضر یکی از برترین کمپانی ها در زمینه تولید تلفن هوشمند محسوب می شود و پیشرفت کمپانی از سال ۲۰۱۲ بیشتر آشکار شده است.

در اخبار مرتبط هفته گذشته مشخص شد Jay Y. Lee یکی از رهبران کمپانی به پنج سال حبس به دلیل رشوه و فساد مالی در کشورش محکوم شد.

Jay Y. Lee با ۴۹ سال سن جانشین پدر خود Lee Kun-Hee بوده و در سال ۲۰۱۴ نیز به حملات قلبی دچار شد.

Lee کوچک با وضعیت مالی نامطلوب و فسادی که به وجود آورد مشکلات بسیاری را پدیدار کرد و از ماه فوریه سال جاری پلیس کره آن دستگیر نمود و اخیرا جرم وی مشخص شد.

Yoon در گفتگو با Süddeutsche Zeitung درباره استرس خود برای Lee بیان کرد.

Yoon اظهار داشت که به عنوان سرپرست بخش الکترونیک و محصولات مصرفی کمپانی، نگاه نزدیک به محصولات را درنظر می گیرد اما Lee استراتژی بلندمدتی برای شرکت سامسونگ به عنوان یک جانشین مدیرکل داشت.

با این حساب Yoon باید مدت زمان بیشتری را در نظر گیرد زیرا Lee تا چند سالی در زندان سپری خواهد کرد.

Yoon  همچنین درباره اینترنت اشیاء طی گفتگو با Zeitung اظهاراتی داشت که این فناوری به پایان نرسیده زیرا موارد قانع  کننده ای برای استفاده آن در کالای مصرفی وجود دارد و به حفظ حریم خصوصی نیز می پردازد. سامسونگ قصد داشته تا سال ۲۰۲۰ عمده محصولاتش را به اینترنت اشیاء متصل کند.

بیکسبی در همه جا

شرکت سامسونگ می خواهد علاوه بر اتصال اینترنت اشیاء به تمامی محصولات دیجیتالی خود، بیکسبی را نیز به عنوان یک دستیار صوتی هوشمند به تمامی آنها بیافزاید.

در اوایل سال جاری گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس در کنار بیکسبی معرفی شدند و سپس این دستیار به گلکسی نوت ۸ راه پیدا کرد.

یون به Süddeutsche Zeitung گفته است که بیکسبی به عنوان یک رابط کاربری در کنترل گوشی هوشمندتان عمل می کند اما در تلویزیون و دیگر دستگاه ها ساختار متفاوتی دارد.

در یخچال ها بیکسبی آموزش آشپزی برای خانم ها خواهد داشت و حتی توصیه های غذایی به دنبال دارد.

بنابراین باید بیکسبی را در محصولات سامسونگ به عنوان یک ابزار هوشمند و کاربردی دانست. Yoon به Süddeutsche Zeitung گفته است که این برنامه در دست توسعه و انجام می باشد.

بدون تلویزیون های OLED

یون افزود  تصمیم دیگری نیز گرفته شده ، که دیگر  از صفحه نمایش OLED در تلویزیون ها استفاده نشود زیرا این فناوری با مشکلاتی رو به رو بوده که مناسب نیست .

وی افزود سامسونگ می خواهد فناوری صفحه نمایش جدیدی را با بهره وری بالاتر توسعه داده و در آینده نزدیک به معرفی آن بپردازد.

شرکت سامسونگ یکی از تولیدکنندگان بزرگ صفحه نمایش OLED محسوب می شود. همچنین مشتریان بزرگی به سفارش این نمایشگر می پردازند زیرا محصول کمپانی موردبحث کیفیت بالایی دارد.

این فناوری در گلکسی اس ۸ به کار گرفته شده از این رو کیفیت نمایشگر بالایی را در آن شاهد هستیم. انتظار می رود اپل آن را در آیفون X پرچمدار به کار گیرد که بزودی راهی بازار می شود.

گلکسی اس ۸ پرچمدار قابل توجه سامسونگ بوده که فروش بالای آن سود فراوانی را شامل حال سامسونگ نمود.

این شرکت با وجود حبس ۵ ساله Jay Y. Lee اگرچه با مشکلات استراتژی رو به رو شده زیرا وی برنامه های بزرگی در سر داشت اما تیم فعلی آن از درایت و تلاش بالایی برخوردار هستند که هیچ گاه نمی گذارند سامسونگ از اوج خود دست برداشته و به شرکت ورشکسته ای تبدیل شود.

با این حال کمپانی به دنبال صفحه نمایش OLED نیست تا آن را به کار گرفته و در تلویزیون های خود به کار گیرد.

 

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.